lõuna surfarid
avaleht varustus opetused lohesurf jääsurf

esileht  »  Lais  »  POINTBREAK

SISSEJUHATUS:

Küsimus:
Oot, aga, mis see Point Break on üldse??
Vastus: See on üks film.

Natuke täpsemalt võib lugeda
siit.

 


Tsitaadid:

 

Kutt surfipoes: "Paljud on sinu vanuses sõitma õppinud. Selles pole midagi imelikku."
Johnny: "Ma olen 25!"
Kutt: "No sellest ma räägingi. Kunagi ei ole liiga hilja. Ma loodan, et sa jääd selle juurde. Surf on kõik. See muudab su elu, seda ma võin lubada."


Pappas (vana politseinik): "Vaata neid! Nad on nagu mingi hõim. Neil on oma keel. Sa ei saa lihtsalt nende meeste juurde jalutada! Sa pead päriselt sinna minema, nende liigutusi õppima ja neist aru saama. Pead nende keelt rääkima."


Pappas (vana politseinik): "Seal on ainult tasakaal, onju. Ja koordinatsioon. Kui raske see ikka olla saab?"


Bodhi: "Sa pole ikka veel aru saanud, mida lainetel sõit tähendab, ega? See on seisund. See on see koht, kus sa ennast kaotad ja ennast leiad. Sa ei tea seda veel, aga see on sul on siin sees olemas."


Taylor: "Bodhi usub, et viiekümne aasta torm tuleb järgmisel aastal."
Johnny: "Viiekümne aasta torm? Mis see on?"
Surfar: "See on üks legend."
Bodhi: "Ei, see on päris. See on täiesti päris. Kõik liigub tsüklitena. Ja kaks korda sajandi jooksul näitab ookean meile kui väikesed me tegelikult oleme. Aga kui see torm tuleb Arktikast ja keerutab piki Vaikset ookeani, saadab ta tohutu laine põhja poole. 3000 kilomeetrit. Ja kui see Belli rannani jõuab, saab sellest suurim surf, mida see planeet kunagi näinud on. Ja mina olen seal!"
Surfar: "Mina ka! Jabladabadaaaa!!"
Bodhi: "Kui sa tahad viimast taset, pead sa olema valmis ka viimast hinda maksma. Ei ole kurb lõpp kui sa sured tehes seda, mida armastad."
Surfar: "Mina tahan minna... Jeeee.... Ma ei näegi oma kolmekümnendat sünnipäeva!!"
Hahaahahaaa


Johnny: "Ma saan sellega päevavalgeski vaevalt hakkama."
Taylor: "Tule nüüd! Vähemalt ei näe keegi kui kehva sa oled!"


Bodhi: "Kas te saate aru, et me oleme võtnud kolmkümmend panka kolme aastaga ja nad ei ole suutnud meile midagi teha. Ainus, mis muutub on, on mängu panus."
Surfar: "Põrgusse see panus, Bodhi. Ma usun, et ainuke, kelle jaoks see mäng on, oled sina, mees. See on päris! See on tõsine pask ja ma kardan, mõistad? Nii, et ma ütlen, et kaome siit, kus kurat, nüüd, kohe, praegu, täna õhtul, okei!?"
Rosie:"Kui lähed, oled surmalaps."
Bodhi:"Mõlge sellele! Meie jaoks pole küsimus kunagi rahas olnud. Meie jaoks oleme meie ja süsteem. Meie oleme süsteemi vastu. Süsteem tapab inimese. Meie näitame neile surnud hingedele, kes kihutavad oma uhkete autodega mööda maanteed. Meie näitame neile, et inimhing on veel elus! Nii et, kas te usaldate mind?"


Bodhi: "Meie võime elada teisel tasandil. Me võime teha omaenda reeglid. Miks peaks keegi olema seaduse teener, kui saab olla selle isand."


Tsitaadid originaalkeeles (inglise):


The boy in a surfshop: “A lot of guys in your age have learned to surf. It’s cool. There’s nothing wrong with it.”
Johnny: “I’m 25”
The boy in a surfshop: “That’s what I’m saying. It’s never too late. Hope you stick with it. Surfing is a source. It’ll change your life, I swear to God.”


Pappas (old policeman): “Look at them. They’re like some kind of a tribe. They’ve got their own language. You can’t just walk up to these guys. You have to get out there and learn the moves, get into their head, pick up the speech.”


 

Pappas (old policeman): “It’s all balance, right? And coordination. How hard can it be?”


Bodhi: “You still haven’t figured out what riding waves is all about, have you. It’s a state of mind. It’s a place where you lose yourself and you find yourself. You don’t know it yet, but you’ve got it right there.”


Taylor: “Bodhi believes that the fifty-year storm is coming next year.”
Johnny: “Fifty-year storm? What’s that?”
Surfer: “That’s kind of a legend.”
Bodhi: “No, it’s real. It’s absolutely real. Everything moves in cycles. So twice a century the ocean lets us know just how small we really are. But when the storm comes out of from Arctic and tearing out the Pacific and it sends a huge swell north 2000 miles and when it hits Bells Beach it’ll turn in the biggest surf this planet has ever seen and I will be there.”
Surfer: “So will I. Jebladabaaaa!!!”
Bodhi: “You want the ultimate, you’ve got to be willing to pay the ultimate price. It’s not tragic to die doing what you love.”
Surfer: “I wanna go.. Yeee, I ain’t gonna live to see the thirty!!”
Hahahahahaha


 

Johnny: “I bearly do this in bright daylight”
Taylor: “Come on!! At least nobody is gonna see how bad you are.”


Bodhi: “Do you realize that we have hit thirty banks in three years and they haven’t been able to touch us. And all this does is up the stakes of a game.”
Surfar: “Fuck the stakes, Bodhi. I mean the only person this is the game to, is you, man. This is real! This is a seriours shit and I am scared, ok.. So I say we get the fuck out of here, now, tonight, ok?!”
Rosie: “You run, you’ll die.”
Bodhi: “Come on, think about it. This was never about money for us. It was about us against the system. That system, that kills the human spirit. We stand for something. To those dead souls intching along the freeways in their middle coffens, we showed them that the human spirit is still alive. So you trust me?”


Bodhi: “We can exist in a different plane. We can make our own rules. Why be a servant to the law, when you can be its master.”