lõuna surfarid
avaleht varustus opetused lohesurf jääsurf

esileht  »  

Lohesurf


 


Lohesurf

Lohesurf on põnev ja suhteliselt uus spordiala. Ka paljud pärissurfarid on peale proovimist oma lauad-purjed maha müünud ja ainult lohesurfile pühendunud. Samapalju on ka neid, kes vaid õlgu kehitavad. Meelelahutust, adrenaliini ja sportlikku pinget jagub lohe lennutamisel igal juhul küllaga. Ekslikult arvatakse, et sellist spordiala nagu lohesurf harrastatakse ainult mere ääres. Tegelikult sobib lohesurfiks igasugune piisavalt avar veekogu. Peaasi, et oleks kaldal natuke ruumi lohe lendu laskmiseks ja piisavalt tuult. Lohetamisega saab tegeleda aastaringselt, kuivõrd lohe võib lisaks erinevatele vee peal sõitmiseks mõeldud laudadele vedada ka näiteks lumelauda, suuski, uiske, rula või isegi bagi. Lohesurfi kujunemisest ja ajaloost saab täpsemalt lugeda veebilehelt Inflatablekite.com. 


Kuidas alustada

Esimesed lohe juhtimise algtõed on lihtsam omandada talvel jääl või lumel kui kindel pind jalge all. Tuleks arvestada, et esimesed sammud peaks tegema sõbrast juhendaja või koolitaja abil. Kui surfarist sõpra või tuttavat pole käepärast võtta, siis koolitajate kontakte leiab Eesti lohesurfi lehtedelt piisavalt. Abimaterjali ja lugemist leiad ka allpool vasakus servas asuvast Lohetarkuse nurgakesest.

Liitu ka Lõuna Surfarite perega ja ole ka teistele eeskujuks. Surfipäevikute pidamine on samuti väga soovitatav. Uutel alustajatel on teiste tegemisi alati julgustav lugeda.

 

LE lohesurf sotsiaalmeedias

Lõuna surfarite veebileht on praegusel kujul juba rohkem kui 10 aastat vana ja internet on selle ajaga tublisti muutunud. Igasugu sotsiaalvõrgustikke on vahepeal tekkinud ja igavikku kadunud. Sellegi poolest annavad sedalaadi keskkonnad võimaluse omavaheliseks vahetumaks suhtluseks ja nii on ka LE lohesurfaritel oma Facebooki nurgake. Oled juba kogenud sõitja või alles alustad lohesurfiga? Vahet pole - liitu grupiga ja saad teada kus täna surfatakse! Leiad meid klikkides siin. Teeme üheskoos LE lohesurfi paremini leitavaks-nähtavaks ja hoiame kokku!

 

Eesti lohesurfi lehed

aloha.ee - Pärnakate leht. Koolitused, müük, uudised.
hiiusurf.eu - nimi ütleb kõik
k26.ee - müük, rent ja koolitused
kalipso.ee - kalipsota meie kliimas naljalt ei surfa
kite.loop.ee - müük
kiteboarding.ee - koolitus, varustus ja surfireisid
kitesurf.ee - koolitus
kiteteam.ee - liikmed, blogid, meedia
kitezone.ee - põhiliselt jutukas
liquidforce.ee - müük
lohesurf.ee - Lohesurfiliidu leht, koolitajad
mandjalasurfclub.com -  Saarlaste leht. Koolitused
megaloop.eu - chat, surfikohad ja õpetused
nw.ee -(North-West Group) müük ja koolitused
nwsurf.ee -(No Work Surf Club) müük ja koolitused
picasaweb.google.com/katrin.merirand - Eesti surfielu läbi objektiivi
Pärnu Surf Center - koolitused, müük
saaremaalohesurf.eu - imelik ka kui sellist lehte poleks
saaremaasurf.ee - veel üks Saarlaste leht. Koolitused
surfar.ee - Roosta surfiklubi leht
surfhouse.ee - müük ja koolitused
surfiaed.ee - müük ja koolitused
surfikool.eu - koolitused
surfiuudised.wix.com - uudised
surflex.ee - koolitused, müük
surfshop.ee - müük ja koolitus
surftown.ee - koolitused, lohereisid ja laagrid
tallinnasurfiklubi.ee - koolitused,uudised
teamrrd.ee - blogid, koolitused, Fan Surf pood
unitedkiters.ee  - jutukas, päevikud, turg, koolitajad jne.

 

Levinumad lohesurfi brändid A...Z

Advance
Airush
BWS (Ben Wilson)
Best
Blade
Cabrinha
Core
CrazyFly
Flexifoil
Fluid
Flysurfer
F-one
Gaastra
JN
Kite Factory
Liquid Force
Loose
Mutiny
Naish
Nobile
North
Ocean Rodeo
Ozone
Peter Lynn
Royal
RRD
Slingshot
Switch
Takoon
Wainman

Valik pole kindlasti täielik ja uusi brände tekib pidevalt juurde.

 

Lohesurf talvel

Kui on rohke lumega ja külm talv, siis võib lohetada igal pool kus piisavalt avarust ja puuduvad elektriliinid. Sel juhul võib kasutada põhimõtteliselt igasugust lumelauda ehkki toodetakse ka spetsiaalselt lohetamiseks mõeldud laudu. Millist lauda kasutada on rohkem maitseasi. Loomulikult võib kasutada ka suuski.Kui lund napib, siis saab ka puhtal jääl sõita. Päris niisama tavalise lumelauaga siiski haljal jääl ei sõida. Lumelaua külge tuleb monteerida uisulaadne lisakant. Kellel lumelaua küljes oleva lisakandi vastu huvi tekkis, siis vaata lisaks www.mnkiteboy.com. Kuna antud veebilehelt leiab ka detailsema foto ning paigaldusvideo, siis on täiesti võimalik see lisavidin ka ise valmistada. Selliseid isevalmistatud lisakante võib Võrtsul ja Saadjärvel teisigi kohata. Lisakandi joonised leiad siit, fotod siit ja video siit.

Tagasi lehe algusesse hüppa siit.