lõuna surfarid
avaleht varustus opetused lohesurf jääsurf

esileht  »  PäEVIKUD

Encuentro. Kaks ülemeelikut said lainel kokku
27-05-2017 16:19  lais

Kui ma täna oma dramaatiliselt surfipäevalt koju jõudsin, siis ma panin meie eesti surfichatti pildi oma raspeldatud välimusest. Ma ei jõudnud täpselt kirjeldada, mis juhtus ja läksin ise jälle minema. Seal nad siis arutasid ja Martti pakkus välja mõned variandid:

Valik vastuseid, mis kõigepealt peast läbi käivad:
1. Koperdas oma jalgade otsa nagu tavaliselt.
2. Võitles haiga.
3. Napsas mõnelt prolt laine ja sai pärast kaldal nüppi.
4. Semmis parasjagu surfikooli bossiga ja jäi viimase naisele vahele. Keevaline latiinoveri asja niisama ei jäta.
5. Kokona kukkus palmi otsast pähe.
6. Kaks ülemeelikut said lainel kokku. Üks ei peatand veermikku, viis teise kiirabi.


Iseenesest kõik väga tõenäolised 😃 Aga seekord oli siis nr 6.

Laine oli väike, aga päris sile. Mul oli laud paranduses, nii et ma alguses mõtlesin, kas ma üldse lähengi vette, aga võtsin surfikoolist laua ja ikka läksin.
Sain mõned head lained ja lustimist oli kuipalju. Rahvast eriti polnud, nii et täiesti adrenaliinivaba ja puhas rõõm.

Olin just laine võtnud ja hakkasin tagasi välja paddlima. Üks kuli tuli parasjagu laine peal, aga ta jäi minust piisavalt eemale, nii et ma ei pööranud talle eriti tähelepanu.

Aga kuli tegi väikse valearvestuse.. ta keeras just minu juures üle laine, kuid kukkus sisse, laine võttis ta laua kaasa ja mina sain selle lauaga põmaki täpselt pihta.
Vähemalt midagi umbes sellist võis seal toimuda, sest ega ma väga kindel ei ole. Igatahes sain ma pihta. Väga valus oli ja paras paanika. Hakkasin kalda poole tagasi paddlima, aga käsi ei liikunud üldse.
Ma millegipärast arvasin, et mul on rangluu puruks.
Üritasin seda katsuda, aga sõrmed said veriseks.
Siis ma karjusin natuke "Appi".
Jälle eestikeeles. Iga kord kui mul paanika on, hakkan ma eesti keeles rääkima.

Alguses ma vaatasin, et see kuli, kes mulle otsa sõitis läheb lineuppi tagasi. Ma poleks eriti imestanud ja arvestasin juba, et pean ühe käega tagasi kaldale paddlima (Nagu Bethany Hamilton!! Jee..)
Aga ta ei läinud ikka, vaid tuli ja hakkas mind kalda poole lükkama. Hiljem ta ütles, et ta ei saanud alguses aru, et midagi nii hullu juhtus ja ta arvas, et ma karjun, sest ma olen nii kuri ta peale, et ta ohtliku olukorra tekitas. Nojah, nii juhtub kui eesti keeles appi hüüda.
Läksime seal siis kahekesi. Ta oli ise rahulik ja rahustas mind ka. Ütles mulle, et ma ei ehmataks, et mul kaelast verd tuleb.
Surfikooli juures ei julgenud ma peeglisse vaadata, sest ma kartsin, et ma näen seal midagi väga koledat. Mul oli plaan riided ära vahetada, aga ma avastasin, et ma ei saa mingi imenipiga pluusi seljast ära. Otsustasin minna nendesamade surfiriietega ja kui vaja peaks olema, eks ma siis lõikan pluusi seljast ära. Suva.
Kuli ütles, et läheb toob oma auto ja on 5 min pärast tagasi. Okei, istusin siis seal nagu hunnik õnnetust enda auto kõrval. Ma nägin vist väga hull välja, sest mul oli hirmus valus, nii et ma sain istuda ainult kuidagi kössitavas asendis, ma olin verine ja märg ja surfiriietes, mis siin meie maal pole just üleliia katvad.
Kevin, mu naabrimees, tuli samal ajal oma sikliga Encuentrosse. Ta küsis, mis juhtus. Ja pakkus, et võib mind oma motoga Cabaretesse viia. Ja oli mulle üldse moraalseks toeks. Lisaks otsis ta oma kotist välja külma-elemendi. Tal olid seal mõned joogid külmas. Hoidsin elementi seljal, abaluu juures, sest nüüd oli põhivalu seal. Ja külm aitas hästi.
Kevin küsis: "Did he dropped in on you?" See tähendab, et.. noh, kas ta sõitis sulle lainel ette ja üritas su lainet varastada. Aga ma ütlesin päris ausalt, et see oli lihtsalt rumal õnnetus ja polnud otseselt kuli süü.
Vahepeal käis veel mingi motoconcho mees küsimas, kas meil on sõidukit vaja. Et tal on moto.. See oli temast muidugi mingis mõttes kena.. kuigi ma istusin parasjagu oma auto kõrval, mida ma eelistaks moto-transpordile. Eriti olukorras, kus mul on luumurd.

Enivei, kuli jõudis tagasi. Ma ütlesin, et mul pole ühtegi isikuttõendavat dokumenti kaasas, mul pole kindlustuse pabereid ega raha ega üldse mitte midagi.
Ma pakkusin välja, et ta viiks mind kõigepealt Cabaretesse, kust ma saan paberid võtta ja siis haiglasse. Ta ütles, et temal on krediitkaart ja ID ka kaasas ja ta võib mu otse ka haiglasse sõidutada. Et ma ei muretseks dokumentide ja raha pärast. Küll saab. Ta orgunnib kõik ära.
Alguses ma tahtsin ikkagi Cabaretesse sõita, aga kuna sõit oli nii hull ja sõna otseses mõttes iga teeauk tekitas piina - ja teeauke on siin palju - siis ma mõtlesin ümber ja me sõitsime otse haiglasse.
Põhiline mure oli õlg ja sellest oli vaja röntgenit.
Sosua on linnake üsna meie lähedal. See, kus mu lapsed koolis käivad. Seal on haigla ja seal saab ka nüüd röntgenpilti teha.

Autos rääkis kuli minuga juttu. Ta nimi on Mor. Ta on pärit Iisraelist, aga 20 aastaselt kolis New Yorki. Nüüd, kaks aastat tagasi otsustas, et tahab surfata ja kolis perega siia.
Tuli välja, et ta elab ka Ocean One's -sama kompeleks, mis meil - aga kõige mereäärsemas osas.
Ta teadis mind. Pani isegi tähele, et ma ei olnud täna sõitnud oma lauaga. Mis tähendab, et ta pidid teadma, mis lauad mul on.
Aga mina teda küll ei teadnud.

Lõpuks jõudsime Sosua haigla juurde. Kohe emergency ruumi. Algus käis üsna kiiresti. Nad lasid mul kätt liigutada jne - hirmus valus oli. Siis vaatasid nad mu kaelahaava ja ütlesid, et see on ikka nii ohtliku kohapeal ja läheb järjest enam paiste ja seda ja toda. Ja ühesõnaga.. on vaja tilguti panna. Valuvaigisti + mingi ma -ei-tea-mis selle kaelavärgi pärast.

Ausalt öeldes oli kanüüli panemine kogu selle kogemuse kõige jõhkram osa ja praegu tagasi mõeldes, oleks ma pidanud seda mitte laskma teha.
Õdedel on Eestiski minu veenide ülesleidmisega raskusi - praktiliselt kõigil. Ainult üks alkohoolikust õde oli, kes tõesti sai iga kord esimese korraga mul vere kätte. Aga tema lasti lahti, sest ta oli pidevalt purjus. Ja nüüd pole enam kedagi..
Aga siin on see ikka veel palju hullem. Esiteks ei toeta nad siis kätt kuhugi alusele verevõtmise ajaks vaid teevad seda kuidagi õhus. Ma panin seda tähele juba ükskord varem kui Tähtil verd võeti. Täiesti jabur.
No.. muidugi ei saanud nad mul verd kätte. Ja tegid mitu auku. Ja siis surkisid ühes augus. Ja kui sealt siis veri tulema hakkas, siis neil ei olnud need pudelikesed valmis (ma ei tea, mille krdi jaoks neil oli vaja mu verd kuhugi pudelisse korjata.. Mis vereanalüüsi seal vaja oli?).
No igatahes.. nad tahtsid mu verd neisse pudelitesse, aga need ei olnud valmis ja siis nad rahmeldasid nendega seal ja osad pudelid kukkusid maha ja verd pmst purskas, nii et kõik oli verd täis ja siis nad karjusid üksteise peale. Ja.. oeh.. täielik kaos oli. Minul oli igatahes kohutavalt valus ja mul oli selline tunne, et see ei lõppegi ära ja see on veel hullem kui vees see pauk oligi. Siis ma hakkasin natuke nutma, aga see ka ei aidanud midagi.

Igatahes.. Lõpuks nad said siis oma asja tehtud ja hakkasid mulle valuvaigistit sisse tilgutama.
Mor lasti ka tagasi minu juurde. Vahepeal nad ajasid ta välja. Kahjuks. Ma olen täitsa kindel, et ta poleks lasknud neil niimoodi sahmerdada mu kallal. No edasi oli siis röntgen õlale, ultraheli kaelale jms..
Tuli välja, et õlal on väike murd. Alguses ma arvasin, et väikese luu murd, aga alles pärast hakkasin mõtlema, et mis väikesed luud seal õlal on.. Võib-olla ma sain valesti aru ja nad mõtlesid hoopis mõra. No midagi igatahes oli, aga mitte väga hullu.
Kaelahaava pärast olid nad rohkem mures, sest see oli paistes ja nad tahtsid mind isegi haiglasse jätta, et äkki läheb veel rohkem paiste ja kuna kael on selline kahtlane koht, siis võib kiiresti jamaks minna.
Aga ma andsin allkirja, et ma lähen koju 100% omal vastutusel ja ei kaeba neid kohtusse kui ma 24 tunni jooksul peaks ära surema.

Noja edasi siis jõudsime sinnani, et mul ei olnud ühtegi paberit - ei ID'd ega kindlustuspabereid ega midagi. Mor täitis küll kõik mu andmetega vormid ära - ma ütlesin talle oma nime nii mitu korda täht tähe haaval ette, et lõpuks ta oskas seda juba ise kirjutada 😃
Aga haigla polnud nõus mind ainult ausõna peale välja laskma. Mor pakkus välja, et ta jätab oma krediitkaardi ja Id. Et kui ma ei tule tagasi kindlustusega, siis nad saavad sealt oma raha, aga sellega nad ei olnud nõus. Talle isegi ei öeldud palju see kõik maksma läks. Tal oli teooria, et võib-olla me vaidleme siis mingi 30 dollari üle, mis Dominikaanis oleks täiesti võimalik.. Aga ei.. Mor võib haiglast välja minna, aga mina ei või. Tulgu või pussnuge.
Niikauaks kui.. nagu siinsele kohale omane: Mor helistas oma sõbrale, kes oli omakorda selle haigla omanike sõber. See oli parasjagu Sosuas ja tuli kohale.
Teda tutvustati mulle, kuigi ma kahjuks ei mäleta, mis ta nimi oli. Küsimuse peale, mis juhtus vastasin mina, et: "Mor tried to kill me, but he didn't succeed"
Ja Mor vastas: "Saad aru, me oleme selle tüdrukuga koos sõitnud 2 meetriseid laineid Coco Pipe's. Ja nüüd täna, 5 tüübiga, põlvekõrguses lineupis.. No pole võimalik.. :)"

Mor ja ta sõber helistasid nüüd haigla omanikele ja kohe hakkasid asjad liikuma. Arve oli veids üle 300 dollari. Mori sõber jättis oma krediitkaardi ja ID haiglasse panti. Ja mina lubasin sama päeva kella neljaks oma kindlustuse haiglasse viia. Mida ma ka tegin.
Lõpuks ometi saime minema! Mor viis mind veel kohvikusse ja ostis mulle ühe smuuti ja toppis mulle mingid pähklid kotti ja üldse oli igatipidi väga kena. Tal olid ilmselgelt süümepiinad selle üle, et ta mulle otsa sõitis. Aga ta oli tõesti väga kena.. Ja järjekordselt hämmastas mind see kui sõbralikud võivad mõned inimesed olla.
Mis mõttes sa jätad oma krediitkaardi lihtsalt niisama panti mingi tüdruku õlavalu pärast, keda sa ei tunnegi.. No mis mõttes..
Jah.. Kui ma pidin kellegagi kokku põrkama, siis Mor oli kindlasti parim valik :) "Ma hoolitsen su eest," lubas ta. Ja ta pidas oma lubadust!

Aga jah.. Nüüd on õnnetusest peaaegu 24 tundi möödas. Mul käsi liigub täiesti rahuldavalt. Paistus on alla läinud. No kael ja lõug on veids marraskil mis annab mulle sellise natuke poisikluti välimuse.. Üldiselt.. business as usual.
Ei midagi hullu. Tagantjärgi mõeldes :)

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 Kõik aastad

Kp Kasutaja Pealkiri  
31.12  martti Cabarete Rally 10m ja Chemistry 5.8  
27.12  martti Cabarete Rally 9m ja Chemistry 5.8 surmakeerutused  
26.12  arvi Miami,Surfside(87st),zian kima 11  
26.12  martti Cabarete Rally 10m ja Chemistry 5.8  
24.12  martti Cabarete Rally 9m ja Chemistry 5.8  
23.12  martti Cabarete Rally 9m ja Chemistry 5.8  
19.12  martti Cabarete Rally 9m ja Chemistry 5.8  
16.12  martti Cabarete Rally 10m ja Chemistry 5.8  
15.12  martti Cabarete Rally 10m ja Chemistry 5.8  
14.12  martti Cabarete Rally 10m ja Chemistry 5.8  
11.12  martti Cabarete Rally 10m ja Chemistry 5.8  
08.12  martti Cabarete Drifter 7m ja Chemistry 5.8  
07.12  martti Cabarete Drifter 7m ja Chemistry 5.8  
06.12  martti Cabarete Rally 9m ja Chemistry 5.8  
05.12  martti Cabarete Rally 9m ja Chemistry 5.8  
03.12  lais Encuentro, KT 6'0''  
29.11  martti Cabarete Rally10 ja Chemistry 5.8  
27.11  martti Cabarete Drifter 7 ja Chemistry 5.8  
26.11  martti Cabarete Rally10 ja Chemistry 5.8  
26.11  tahojaan Võrtsjärv, Jõesuu, Liquid Force HiFi X2 7m / Core Riot XR3 11m  
26.11  arvi Jõesuu,SS octane 9  
25.11  martti Cabarete Rally10 ja Chemistry 5.8  
21.11  martti Cabarete Rally 9 ja Chemistry 5.8  
18.11  sven Võrtsjärv, Jõesuu. Naish Park HD 11m  
18.11  arvi Jõesuu,zian kima 11  
17.11  arvi Jõesuu,zian kima 11  
13.11  martti Cabarete Rally 9 ja Chiatta 5.8  
12.11  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
12.11  sven Võrtsjärv, Jõesuu. Naish Park HD 8 ja 11 m  
11.11  sven Võrtsjärv, Jõesuu. Naish Park HD 11m  
11.11  arvi Jõesuu,zian kima 11  
10.11  martti Cabarete Rally 9 ja Chiatta 5.8  
07.11  martti Cabarete Drifter 7 ja KT Fringe 6.0  
05.11  martti Cabarete Rally 9 ja Chiatta 5.8  
04.11  arvi Pärnu,ozone edge 9  
04.11  martti Cabarete Rally 9 ja Chiatta 5.8  
03.11  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
30.10  arvi Tamme,zian kima 11  
28.10  lais Encuentro, KT 6.0  
28.10  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
27.10  martti Cabarete Rally10 ja Chemistry 5.8  
26.10  martti Cabarete Rally10 ja Chemistry 5.8  
25.10  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
24.10  martti Cabarete Rally 9 ja Chiatta 5.8  
23.10  martti Cabarete Rally 9 ja Chiatta 5.8  
22.10  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
21.10  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
20.10  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
19.10  martti Cabarete Rally 9 ja Chiatta 5.8  
18.10  arvi Jõesuu,zian kima 11  
18.10  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
17.10  tahojaan Võrtsjärv, Jõesuu, Cabrinha Switchblade 16m  
16.10  arvi Jõesuu,gaastra hatch 13  
15.10  arvi Narva-jõesuu,zian kima 11  
13.10  martti Cabarete Rally 9 ja Chiatta 5.8  
10.10  arvi Vaibla,SS octane 9  
08.10  sven Peipsi, Raadna. Naish Park HD 11m  
05.10  martti Cabarete Rally 9 ja Chiatta 5.8  
04.10  arvi Jõesuu,tünn  
03.10  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
02.10  arvi Lohusuu,zian kima 11  
02.10  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
30.09  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
29.09  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
28.09  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
27.09  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
26.09  martti Cabarete Rally9 ja Chiatta 5.8  
25.09  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
24.09  arvi Sõrve,gaastra hatch 13  
23.09  arvi Tehumördi,zian kima 11  
21.09  sven Peipsi, Omedu. Naish Park HD 11m  
21.09  arvi Omedu, gaastra hatch 13  
20.09  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8 hunnik õnnetust  
19.09  lais Encuentro, KT 6.0  
16.09  arvi Pärnu, Zian Kima 11/SS octane 9  
16.09  sven Võrtsjärv, Jõesuu. Naish Park HD 11m  
14.09  tahojaan Võrtsjärv, Jõesuu, Naish Alliance 8m / Liquid Force HiFi X2 7m  
14.09  sven Võrtsjärv, Jõesuu. Naish Park HD 8m  
14.09  arvi Jõesuu, Slingshot Octane 9  
10.09  arvi Lohusuu,gaastra hatch 13  
09.09  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
05.09  arvi Omedu, zian kima 11  
04.09  arvi Omedu,ss octane 9  
04.09  Andrus Saadjärv Manta 125 + Vapor 6,7  
03.09  tahojaan Peipsi, Omedu, Liquid Force HiFi X2 7m  
03.09  arvi Omedu, zian kima 11  
01.09  arvi Jõesuu, gaastra hatch 13  
30.08  tahojaan Võrtsjärv, Jõesuu, Core Riot XR3 11m / Cabrinha Switchblade 16m  
30.08  arvi Jõesuu, gaastra hatch 13  
26.08  martti Jõesuu, Trigger 14 ja Rally 10 ja Cabrinha Caliber 133  
26.08  sven Võrtsjärv, Jõesuu. Naish Park HD 11m  
26.08  arvi Jõesuu,zian kima 11  
24.08  sven Võrtsjärv, Tamme. Naish Park HD 11m  
24.08  arvi Tamme, zian kima 11  
19.08  sven Võrtsjärv, Jõesuu. Naish Park14m ja Park HD 11m  
19.08  tahojaan Lämmijärv, Räpina rand, Cabrinha Switchblade 16m, Core Riot XR3 11m  
13.08  martti Jõesuu, Rally10 ja Cabrihnja Caliber 133  
13.08  lais Jõesuu, Rally 10m + oranz Cabrinha laud  
12.08  tahojaan Lämmijärv, Räpina rand, Cabrinha Switchblade 16m  
10.08  arvi Õngu,zian kima 11  
09.08  arvi Mändjala,gaastra hatch 13  
07.08  sven Võrtsjärv, Jõesuu. Naish Park HD 11m  
07.08  martti Trepimäe. Mistral Beast 85l ja North Sails ICE 4.2  
07.08  arvi Jõesuu,SS octane 9  
06.08  jaak Kauksi, Fanatic Allvawe 92 x Loft Lipvawe 5,7  
06.08  sven Võrtsjärv, Jõesuu. Naish Park HD 11m  
06.08  arvi Jõesuu,SS octane 9  
06.08  martti Jõesuu, Drifter 7 ja Cabrihnja Caliber 133  
05.08  arvi Jõesuu,zian kima11/SS octane9  
05.08  sven Võrtsjärv, Jõesuu. Naish Park HD 11m ja 8m  
04.08  arvi Jõesuu,PL swell 6/SS octane 9  
04.08  Andrus Trepikas, Querilla 84 + Manic 5,7  
04.08  martti Jõesuu, Nomaad 5.5 ja Cabrihnja Caliber 133  
03.08  martti Jõesuu, Rally10 ja Cabrihnja Caliber 133  
03.08  arvi Jõesuu,zian kima 11  
02.08  arvi Jõesuu,zian kima 11  
30.07  arvi Raeküla,royal rush 16  
28.07  arvi Jõesuu,zian kima 11  
28.07  martti Jõesuu, Drifter 7 ja Cabrihnja Caliber 133  
28.07  sven Saaremaa, Ööri. Naish Park HD 8m ja 11m  
27.07  sven Saaremaa, Tehumardi. Naish Park HD 11m  
26.07  sven Saaremaa, Tehumardi. Slingshot Turbine 17m  
26.07  jaak Hiiumaa, Tõrvanina, Tabou 125 x Loft Switchblade 7,3  
22.07  tahojaan Kosmonautika, Cabrinha Switchblade 16m  
22.07  sven Saaremaa, Kaugatoma majaka all. Naish Park HD 11m  
21.07  sven Saaremaa, Kaugatoma majaka all. Naish Park HD 11m  
19.07  sven Saaremaa, Kaugatoma majaka all. Naish Park HD 11m  
19.07  arvi Kakumäe,SS Octane 9  
18.07  sven Saaremaa, Ööri. Naish Park HD 11m  
17.07  tahojaan Võrtsjärv, Jõesuu, Core Riot XR3 11m / Liquid Force HiFi X2 7m  
17.07  sven Saaremaa, Ööri. Naish Park HD 8m  
17.07  arvi Jõesuu,SS octane9/zian kima 11  
17.07  martti Jõesuu, Drifter 7 ja Cabrihnja Caliber 133  
15.07  tahojaan Häädemeeste, Cabrinha Switchblade 16m  
14.07  tahojaan Häädemeeste, Cabrinha Switchblade 16m  
13.07  sven Saaremaa, Kaugatoma majaka all. Naish Park HD 11m  
12.07  martti Jõesuu, Trigger 14 ja Cabrinha Caliber 133  
12.07  sven Saaremaa, Ööri. Naish Park HD 11m  
12.07  arvi Jõesuu,zian kima 11  
11.07  sven Saaremaa, Mändjala. Naish Park HD 11m  
06.07  martti Tamme, Trigger 14 ja Rally 10 ja Cabrihnja Caliber.  
05.07  tahojaan Võrtsjärv, Tamme, Cabrinha Switchblade 16m  
05.07  arvi Tamme, SS octane 9  
05.07  alo115 Trepimäe, F2 FX 157, SX 106 & NP 10.7, Arrows 7.0  
29.06  tahojaan Lämmijärv, Räpina rand, Core Riot XR3 11m  
27.06  tahojaan Võrtsjärv, Tamme, Liquid Force HiFi X2 7m  
27.06  arvi Paralepa,zian kima 11  
26.06  tahojaan Võrtsjärv, Jõesuu, Liquid Force HiFi X2 7m  
25.06  tahojaan Võrtsjärv, Jõesuu, Liquid Force HiFi X2 7m / Core Riot XR3 11m  
25.06  martti Jõesuu, Drifter 7 ja Cabrihnja Caliber 133  
25.06  arvi Jõesuu,SS octane 9  
22.06  arvi Tamme, zian kima 11  
22.06  martti Tamme, Rally 10 ja Cabrihnja Caliber 133  
21.06  sven Võrtsjärv, Tamme. Naish Park HD 8m ja 11m  
21.06  martti Tamme, Nomad 5.5 ja Caliber 133 ja JP surfilaud.  
21.06  arvi Tamme,zian kima11  
20.06  sven Võrtsjärv, Tamme. Naish Park HD 8m ja Helix 5m  
20.06  arvi Tamme, PL swell 6  
18.06  martti Jõesuu, Rally10 ja Cabrihnja Caliber 133  
18.06  sven Võrtsjärv, jõesuu. Naish Park HD 11m  
18.06  arvi Jõesuu, zian kima 11  
15.06  tahojaan Lämmijärv, Räpina rand, Core Riot XR3 11m  
15.06  arvi Räpina, Gaastra Hatch 13  
14.06  arvi Omedu, zian kima 11  
13.06  tahojaan Võrtsjärv, Jõesuu, Cabrinha Switchblade 16m  
12.06  sven Võrtsjärv, jõesuu. Naish Park HD 11m  
12.06  arvi Jõesuu, zian kima 11  
09.06  arvi Raeküla,gaastra hatch 13  
05.06  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8 Kokkuvõte  
04.06  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
03.06  sven Võrtsjärv, Tamme. Naish Park HD 11m.  
03.06  arvi Tamme,zian kima11  
03.06  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
02.06  tahojaan Võrtsjärv, Tamme, Ozone Edge 9m / Liquid Force HiFi X2 7m  
02.06  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
02.06  arvi Tamme, SS octane 9  
01.06  sven Võrtsjärv, Tamme. Naish Park HD 8m.  
01.06  tahojaan Võrtsjärv, Tamme, Liquid Force HiFi X2 7m  
01.06  arvi Tamme,SS octane9/PL swell 6  
01.06  jaak Võrtsjärv, Trepp, Fanatic Allvawe 92 x Loft Lipvawe 5,0  
01.06  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
31.05  tahojaan Võrtsjärv, Jõesuu, Core Riot XR3 11m  
31.05  arvi Jõesuu, zian kima 11  
31.05  sven Võrtsjärv, jõesuu. Naish Park HD 11m  
30.05  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
29.05  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
28.05  tahojaan Võrtsjärv, Jõesuu, Liquid Force HiFi X2 7m  
28.05  sven Võrtsjärv, jõesuu. Naish Park HD 11m ja 8m  
28.05  arvi Viirelaid,zian kima 11  
28.05  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
27.05  arvi Viirelaid.sup  
27.05  lais Encuentro. Kaks ülemeelikut said lainel kokku  
27.05  tahojaan Lämmijärv, Räpina rand, Cabrinha Switchblade 16m  
26.05  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
26.05  arvi Viirelaid,zian kima 11  
25.05  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
25.05  sven Võrtsjärv, Tamme. Naish Park HD 11m.  
25.05  juss Lepanina 15 a hiljem. Cabrinha Doubleagent foil ja Drifter 11  
24.05  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
23.05  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
22.05  tahojaan Võrtsjärv, Tamme, Cabrinha Switchblade 16m/Core Riot XR3 11m  
22.05  sven Võrtsjärv, Tamme. Naish Park HD 11m.  
22.05  arvi Tamme, gaastra hatch 13  
22.05  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
20.05  tahojaan Lämmijärv, Räpina rand, Cabrinha Switchblade 16m  
20.05  arvi Räpina, gaastra hatch 13  
19.05  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
18.05  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
17.05  martti Cabarete Rally10 ja Youri Soon 138  
16.05  tahojaan Lämmijärv, Räpina rand, Cabrinha Switchblade 16m/Core Riot XR3 11m  
15.05  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
14.05  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
13.05  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
12.05  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
08.05  tahojaan Lämmijärv, Räpina rand, Liquid Force HiFi X2 7m  
08.05  sven Peipsi, Omedu. Naish Park HD 11m.  
08.05  arvi Omedu, zian kima 11  
06.05  arvi Räpina, Gaastra Hatch 13/Zian Kima 11  
06.05  tahojaan Lämmijärv, Räpina rand, Core Riot XR3 11m  
06.05  sven Räpna. Naish Park HD 11m  
05.05  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
04.05  tahojaan Lämmijärv, Räpina rand, Core Riot XR3 11m  
04.05  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
03.05  tahojaan Lämmijärv, Räpina rand, Core Riot XR3 11m  
03.05  lais Encuentro, Chemistry 5'8''  
03.05  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
02.05  tahojaan Lämmijärv, Räpina rand, Core Riot XR3 11m  
02.05  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
30.04  arvi Tamme, zian kima 11  
30.04  sven Võrtsjätv, Tamme. Naish Park 14m ja Park HD 11m  
29.04  sven Peipsi, Omedu. Naish Park HD 8m.  
29.04  arvi Omedu, PL Swell 6  
28.04  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
27.04  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
26.04  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
26.04  sven Võrtsjärv, Jõesuu. Naish Park HD 8m  
26.04  arvi Jõesuu, Peter Lynn Swell 6  
23.04  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
22.04  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
22.04  sven Võrtsjärv, Tamme. Naish Park HD 11m.  
21.04  tahojaan Võrtsjärv, Jõesuu - Tamme, Core Riot XR3 11m  
21.04  sven Võrtsjärv, Tamme. Naish Park HD 11m.  
21.04  arvi Tamme, zian kima 11  
19.04  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
18.04  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
13.04  sven Võrtsjärv, Tamme. Naish Park HD 8m.  
11.04  arvi Tamme, royal16/hatch13  
10.04  tahojaan Võrtsjärv, Jõesuu, Core Riot XR3 11m  
10.04  sven Võrtsjärv, jõesuu. Naish Park HD 11m  
10.04  arvi Jõesuu, zian kima 11  
09.04  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
08.04  arvi Tamme, royal rush 16  
08.04  tahojaan Lämmijärv, Räpina rand, Core Riot XR3 11m  
06.04  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
05.04  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
05.04  sven Võrtsjärv, Tamme. Naish Park HD 11m.  
05.04  arvi Tamme, zian kima 11  
04.04  martti Cabarete Drifter7 ja Chiatta 5.8  
03.04  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
01.04  tahojaan Peipsi, Kauksi. Core Riot XR3 11m  
01.04  sven Peipsi, Kauksi. Naish Park HD 11m. Esimene vesi.  
01.04  arvi Kauksi,zian kima 11  
31.03  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
29.03  lais Double barracuda attack survivor  
28.03  martti Cabarete Blade Trigger 14 ja Chiatta 5.8  
27.03  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
19.03  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
18.03  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
14.03  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
13.03  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
12.03  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
10.03  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8 rescue vol.4  
03.03  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
02.03  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8 Rescue vol.3  
01.03  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
28.02  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
27.02  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
26.02  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
25.02  sven Saadjärv, Äksi. Mutiny F-Series 9m ja jäälaud.  
25.02  tahojaan Saadjärv, Äksi. Core Riot XR3 11m, lumelaud  
25.02  arvi Saadjärv,slingshot octane9  
25.02  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
23.02  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
22.02  sven Saadjärv, Äksi. Mutiny F-Series 9m ja jäälaud.  
22.02  tahojaan Lämmijärv, Räpina rand, Naish Alliance 8m, lumelaud  
22.02  jaak Flag Beach, Fuerteventura, Fanatic Freewave 116 x NorthSails Type e x 5,8  
22.02  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
20.02  jaak Flag Beach, Fuerteventura, Fanatic Freewave 116 x NorthSails x 5,8  
19.02  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
15.02  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
09.02  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8 Rescue vol.2  
08.02  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
06.02  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
05.02  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
03.02  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
02.02  martti Cabarete Drifter 7 ja Chiatta 5.8  
01.02  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
29.01  martti Buen Hombre, Rally10 ja Youri Soon 138  
27.01  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
26.01  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
22.01  martti Cabarete Blade Trigger 14 ja Chiatta 5.8  
21.01  jaak Jõulumäe, 2,6 km kunst  
17.01  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
16.01  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
13.01  arvi Saadjärv, mitmed kamad  
11.01  tahojaan Võrtsjärv, Jõesuu. Core Riot XR3 11m, lumelaud  
07.01  tahojaan Saadjärv, Äksi. Cabrinha Switchblade 16m+ lisauisuga lumelaud  
07.01  arvi Saadjärv,Royal16  
07.01  sven Saadjärv, Äksi. Naish Park 14m ja jäälaud.  
07.01  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
06.01  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
04.01  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8 Self rescue.  
03.01  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
02.01  martti Cabarete Rally10 ja Chiatta 5.8  
01.01  martti Cabarete Cabrihnja Drifter 7 ja Chiatta 5.8  

2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 Kõik aastad